Personel Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 Memur Alım İlanı Başvuruları Sona Eriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kadrosunda bulunan açık pozisyonlar için geçtiğimiz günlerde memur alımı yapacağını duyurmuştu. 

Devlet Personel Başkanlığı’nın ilan sayfası üzerinden adaylara duyurulan SGK personel alım ilanına adaylar KPSS puan sıralaması esasına göre başvuru yapacaklar. Başvurular için ayrıca ilanda metninde yer alan kadrolar için belirlenen öğrenim şartının sağlanması ve diğer koşullara haiz olunması gerekiyor. 

SGK memur alım ilanına dair bilinmesi gereken tüm bu ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

SGK 400 MEMUR ALIM İLANINDA YER ALAN KADROLAR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından DPB aracılığıyla duyurulan ilanda 400 memur kadrosu bulunuyor. Bu alımlar tek bir pozisyondan olacak. Ancak alımlar aynı pozisyon için iki farklı branşta gerçekleştirilecek.

İlanlara SGK ilgili kurum birimlerinde görev vermek üzere Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı yapacak. Bu alımlar öğrenim durumuna göre ikiye ayrılıyor. 

SGK MEMUR ALIMI 1. ve 2. BRANŞ DETAYLARI

Kurum tarafından yayımlanan 400 memur alımı; ilk branş için 350 personel alımı ikinci branş için ise 50 personel alımı şeklinde olacak. 

50 Memur Branşı: 50 kişilik SGK memur alım ilanına başvuruda bulunmak isteyecek adayların üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim sağlayan hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden birinden mezun olması gerekiyor.

350 Memur Branşı: SGK tarafından en çok alımın yapılacağı bu branş için ise adayların yine dört yıllık eğitim veren üniversitelerin matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun olmalarını istiyor.

KPSS VE DİĞER KOŞULLAR

Branşlara göre belirlenen öğrenim şartlarına haiz adayların ilan için belirlenen KPSS ve diğer genel özelliklere de sahip olmaları isteniyor. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlan taşımak. ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak. 35 yaşından küçük olmak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

SGK 400 memur alım ilanı için başvurular 17 Haziran tarihinde sona erecek. Adaylar gün içine başvurularını  e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapabilecekler. 

SGK 400 Memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir