Personel Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 75 KPSS Puanıyla 400 Memur Alıyor

Resmi Gazete’nin yeni sayısında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 memur alım ilanı adaylara duyuruldu. 

Sözlü sınav usulü ile yapılacak olan personel alımları için KPSS’den en az 75 puana sahip olan adaylar başvuruda bulunabilecek. İlan için dikkat çeken bir diğer koşul ise öğrenim şartı. 

SGK 400 Memur alım ilanında yer alan; açık kadro bilgileri, öğrenim ve diğer mesleki şartlar ve başvuru işlemlerine ilişkin ayrıntılar Kamuilanlari.com’da.

SGK 400 MEMUR ALIM İLANI

SGK tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna olacağı açıklandı. İki branştan yapılacak alımlarda ilk branş için 350 personel istihdamı yapılacak. İkinci branş için ise 50 memur alımı yapacak olan kurum bu branşları öğrenim şartına göre belirledi.

SGK Memur Alımı İlk Branş: 350 Kontenjan

SGK memur alım ilanında yer alan ilk braşa alımlar; üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim sağlayan hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden olacağı duyuruldu. 

SGK Memur Alımı İkinci Branş: 50 Kontenjan

50 kişilik kontenjan ayrılan diğer branş için ise yine üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. 

ÖNE ÇIKAN KOŞULLAR

SGK; DMK’da yer alan genel başvuru koşullarının yanı sıra adayların 35 yaş yaşından küçük olmasını, görevini düzenli yapmaya engel sorunu olmamasını ve KPSS’den en az 75 puan almış olmasını istiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

İlan için başvurular 10-17 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacak adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklar ve başvurular elektronik olarak tamamlanacak. 

SGK 400 Memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir