Personel Alımı

Sosyal Hizmetler Bakanlığı Nisan Ayı Memur ve Kamu İşçisi Alım İlanları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) memur ve işçi alım ilanları yayımladılar. 

Aile Bakanlığı’na bağlı portal üzerinden yayımlanan memur alım ilanları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. İŞKUR Kurum Dışı Personel  alım kategorisinde yayımlanan işçi alım ilanları ise KPSS şartı olmadan gerçekleştiriliyor. 

Bu Haberimizde;

Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza Nisan ayı itibariyle yayımlanan bu alım ilanlarını derledik. İşte alım yapılacak kadrolar ve alım yapılacak şehirler. 

ALIM YAPACAK SYDV’LER

Aile Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ve vatandaşlara sosyal destek sağlayan SYDV bünyelerine yapılacak olan personel alımlarına dair liste şuy şekilde,

İl İl Sıralı Liste

Memur alımı için yayımlanan tek ilan Adana Çukurova SYDV tarafından duyuruldu. 

İşçi alımı için ilan yayımlayan vakıflar; Muğla Milas SYDV, Giresun Espiye SYDV, Bursa Yenişehir SYDV, Manisa Yunusemre SYDV, Denizli Bekilli SYDV (2 ilan), Ordu Ulubey SYDV.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan personelo alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için kadro detayları şöyle;

Memur Alım Kadrosu

Adana Çukurova SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında Büro Memuru ile Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi kadrolarına alım yapılacağı duyuruldu. 

Büro memuru alım ilanında öğrenim şartı halkla İlişkiler mezunu olması, ikamet şartı Adana’da 6 aydır ikamet ediyor olması. Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi için yayımlanan ilanda ise sosyal hizmet uzmanı lisans mezunu olmak.

İşçi Alım Kadroları

Kamu işçisi alımı yapacak olan SYDV’ler tarafından ilan edilen pozisyonlar;

Muğla Milas SYDV Temizlik İşçisi, Giresun Espiye SYDV 2 kadın, e erkek temizlik personeli ve 1 Şoför alımı yapacak. Denizli Bekili SYDV tarafından yayımlanan ilanda Büro İşçisi alımı olacağı duyuruldu. Ordu Ulubey SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında Engelli ve Yaşlı Bakım Personeli ile Temizlik İşçisi alımı yapılacağı açıklandı. Manisa Yunusemre SYDV’de yayımladığı ilan ile Temizlik Personeli alımı yapacağını açıkladı. Bursa Yenişehir SYDV tarafından yayımlanan ilanda ise Ev Temizlik Görevlisi kadrosuna alım olacağı açıklandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Memur ve işçi alımı yapacak olan SYDV’ler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken ortak koşulları sizlere aktarıyoruz. 

İlanlarda yer alan özel koşulları haberimizin altında bulunan ilan metinlerinden inceleyebilirsiniz.

Türk vatandaşı olmak, alım yapılacak gerekliliklerine göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması; askerlik görevini yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf tutulmak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, SYDV’ler tarafından belirlenen ikamet, yaş ve deneyim gibi şartları sağlamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Memur ve işçi alım ilanlarına dair detayları görüntülemek için;

Memur alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar bakanlığın ilgili portalı üzerinden ilanlara ulaşacaklar. Aile Bakanlığı’nın internet sayfası olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresine üye olup ilanlara dair başvuruları burada belirtilen yönergeler ışığında yapacaklar.

İşçi alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar ise İŞKUR Kamu Kurum Dışı Personel alım ilanları sayfasından ilanlara ulaşabilecekler. 

İŞKUR Kamu Kurum Dışı Personel alım ilanları sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir