Personel Alımı

Sosyal Hizmetler, Tarım ve Kültür Bakanlıkları 5 Bin 31 Personel Alımı Yapıyor

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 

Bakanlıkların çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları personel alım ilanları ile memur personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Yayımlanan bu ilanlarda çok sayıda kadroda alımlar olacağı adaylara bildirilirken bazıları için başvuru süreci başladı, bazıları için ise önümüzde ki günlerde başlayacak. Peki hangi bakanlıklar personel alımı için ilan yayımladılar.

* Tarım ve Orman Bakanlığı – Orman Genel Müdürlüğü

* Kültür ve Turizm Bakanşığı – Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

* Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Bu çerçevede ilan edilen personel alımlarında yer tüm ayrıntıları kurum kurum aşağıda aktarıyoruz. 

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Tarım ve Orman Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile hem bakanlık bünyesine hemde Orman Genel Müdürlüğü’nün emrinde görevlendirilmek üzere memur alımları yapacağını duyurdu. 

Bu memur alımları KPSS puan şartı ile ilan edilirken alımlar için belirlenen taban puan en az 60 olarak duyuruldu. 

İlanda yer alan açık kadrolar; Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru ve 1150 Orman Mühendisi. Tarım Bakanlığı Teşkilatına çeşitli unvanlarda 1.146 mühendis, avukat biyolog, laborant, tekniker, büro personeli ve destek personeli alımı yapılacak. 

SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanı Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak. Bu bakanlık için yayımlanan memur alım ilanları genellikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları için oluyor.

Bunun yanında bakanlık personel alım ilanlarında KPSS şartı genellikle en az 60 puan olarak belirleniyor. Bunun yanında adaylardan 65 ve 70 KPSS puan şartını sağlamaları da talep edilebiliyor. 

İlanda yer alan açık kadrolar; SYDV bünyesine yapılan alımlar genellikle iki kadrodan oluyor. Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru ile Büro Memuru kadrolarına yapılan alımlar farklı şehirler için ilan ediliyor. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile memur alımı yapacağını duyurdu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında adaylardan KPSS şartı talep edilmezken bazı yabancı dillerin bilinmesi istendi.

Sınav usulü 30 personel alımı yapacak olan kurum alımların Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı pozisyonuna yapılacağını duyurdu.

İLAN DETAYLARI

Söz konunusu ilanlar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

Kültür Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Sosyal Hizmetler Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Tarım Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir