Personel Alımı

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü 60 KPSS İle Devlet Memuru Alım İlanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfası üzerinden farklı kadrolarda personel alımı için ilanlar yayımlandı. 

Bu ilanlarda çeşitli illerde iki farklı pozisyonda memur alımları olacağı duyuruldu. 

Aile Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren SYDV bünyesinde istihdam edilecek personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

60 KPSS İLE MEMUR ALIM İLANI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarfından yayımlanan memur alım ilanlarında iki farklı pozisyonda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

 Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce ilan edilen ilanlara göre bu alımlarda SYDV bünyesinde Büro Memuru ve Sosyal Yardım İnceleme Memuru kadrolarına alım yapılacak. 

Peki bu memur alımları hangi ile ve ilçelerde faaliyet gösteren SYDV bünyesine yapılacak. İşte o liste;

ALIM YAPILACAK İL VE İLÇELER

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardımlar portalı üzerinden ilan edilen alımlar 4 farklı şehrin 5 farklı ilçesinde yapılacak.

İl İl Sıralı Liste

Bu 4 şehirde bulunan 6 farklı SYDV ise şunlar: Hakkari Derecik SYDV Büro Memuru alım ilanı, Hakkari Derecek Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alım ilanı, Manisa Köprübaşı Büro Görevlisi alım ilanı, Niğde Çiftlik Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alım ilanı, Ordu Çatalpınar Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alım ilanı ve Ordu Ünye Büro Memuru alım ilanı.

SYDV BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. 

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden yayımlanan genel bilgilerin dışında vakıflar adaylarda alım yapacakları kadro için özel koşullar talep ediyorlar. 

Bu bağlamda ilan için belirlenen bu koşulları sizlere aktarıyoruz.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

* Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

* 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak

* Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak

* En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak (İlanlara göre bölüm şartı değişmekte)

* Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak

* Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak

*İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak.

Bu koşulların dışında adayların ayrıca ilanı yayımlayan vakıfların belirlediği özel koşulların tamamına ve aday tercihini etkileyecek özelliklere dikkat etmesi gerekiyor.

İLANLARA BAŞVURU NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapabilirler. 

Ancak adayların elektronik başvuru yapmadan önce Aile Bakanlığı’nın sistemine internet üzerinden üye olmaları gerekiyor. 

SYDV memur alımlarına elektronik başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir