Personel Alımı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Harita Dairesi Başkanlığında çalıştırılmak üzere Pilot alımı yapacağını duyurdu.

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımlarda KPSS şartı aranmayacağına vurgu yapıldı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan pilot alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları şunlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı engeli bulunmamak, Erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmamak.

Özel Şartlar

İlana başvuruda bulunacak pilot adaylarından talep edilen özel koşullar.

Ülke genelinde çalıştırılmayı, Ulusal ve uluslararası yapılacak tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek, Verilen görevle ilgili 7/24 zaman esasına göre çalışmayı kabul etmek, Kurumda göreve başladıktan sonra 3 yıl süre zarfında sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmemek, Türk Silahlı Kuvvetleri veya hava uçuş eğitim kurumlarından pilot lisans ve sertifikasına sahip olmak,Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) SHY-1 uyarınca alınmış “Uçuş Ekibi Lisansı” na sahip olmak, Toplamda en az 1000 saat uçmuş olmak (Simülatör uçuşları hariç) ve bu uçuşlarını SHGM kurallarına göre düzenlenmiş “Pilot Uçuş Kayıt Defterinden” belgelemek.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 7 Ocak tarihi ile 11 Ocak tarihleri arasında yapacalar. Başvurular bizzat yapılacak olup evrak teslimi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına bizzat yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuya Personel Alım Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.