Personel Alımı

Tarım Bakanlığı’na En Az 60 KPSS İle Memur Alımı İçin İŞKUR’da İlan Yayımlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, İŞKUR Kamu Grubu personel alım ilanları sayfası üzerinden yeni bir duyuru yayımladı. 

KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını ilan eden bakanlık alımlara dair tüm ayrıntıları adaylara duyurdu. Söz konusu personel alım ilanında yer alan kadro kontenjan detayları ise açık kadro bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde görevlendirmek üzere yayımlanan yeni personel alım ilanı. 

TARIM BAKANLIĞI’NDAN MEMUR ALIMI İÇİN İLAN

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yayımlanan personel alım ilanında, bakanlık bünyesine 2 farklı pozisyonda personel alımı olacağı duyuruldu. İlan metnine göre her iki kadrodan da birer kişi alacak olan Tarım Bakanlığı, aşağıda yer alan pozisyonlardan istihdam sağlacak. 

Açık Kadrolar;

* Okul Öncesi Öğretmeni

* Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI İÇİN ŞARTLAR

Yukarıda yer alan iki kadro için memur alımı yapacak olan Tarım ve Orman Bakanlığı her iki kadro içinde ayrı ayrı başvuru şartları yayımladı. DMK’da yer alan başvuru koşullarına ek olarak yayımlanan bu özel başvuru koşulları alımlarda belirleyici şartları oluşturuyor. 

İşte Tarım Bakanlığı’nın İŞKUR’dan yayımladığı açık kadrolar ve başvuru şartları;

Okul Öncesi Öğretmeni

Bu kadro için alınacak olan personellerin üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri ve Teknik Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmaları gerektiğini ifade etti. Bu kadro için adayların ayrıca ÖSYK tarafından yapılan KPSS’den KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerektiğini ifade etti. Bu şartların dışında adayların yaş şartını da sağlamaları gerektiğini ilan eden Tarım Bakanlığı yaş şartını 35 yaşından gün almamış olmak olarak duyurdu. İlanda ayrıca en az 5 mesleki deneyim şartı da bulunuyor. 

Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı

Çocuk Bakıcı kadrosu için yayımlanan personel alım ilanında alımlara başvuruda bulunacak adayların üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokullarının Çocuk Gelişimi önlisans bölümlerinden mezun olmaları isteniyor. Bu şartın dışında diğer kadroda olduğu gibi adayların KPSSP93 puan türünden en az 0 puana sahip olmaları gerektiği ifade edildi. 35 yaşından gün almamış olmak şartının bulunduğu ilanda 2 mesleki deneyim koşulu bulunuyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 23 Eylül tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilana ulaşabilirler. 

Okul Öncesi Öğretmeni ilanına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Çocuk Bakıcısı/Çocuk Bakım Elemanı ilanına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir