Personel Alımı

Tarım Bakanlığı’ndan 60 KPSS İle En Az Lise Mezunu Personel Alım İlanı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alım ilanı yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alım ilanında KPSS puan sıralamasına göre ve KPSS şartı olmadan personel alımları yapılacağı bildirildi. Çeşitli meslek grupları için yayımlanan personel alım ilanında yer alana kadro bilgileri ile alım yapılacak her pozisyon için ayrı ayrı belirtilen başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

Tarım Bakanlığı’nın İŞKUR’da ilan ettiği personel alım ilanı.

TARIM BAKANLIĞI’NDAN KPSS’Lİ KPSS’SİZ PERSONEL ALIM İLANI

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurduğu ilanında 6 farklı kadroda personel alımı yapacağını açıkladı. İlan metninde göre bakanlık şu kadrolarda personel ihtiyacı duyuyor. 

Alım Yapılacak Kadrolar: Fotoğrafçı, Ziraat Mühendisi, Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı, Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni, Ahşap Doğrama Teknolojisi Teknisyeni, İnşaat Boyacısı/Boyacı.

Bakanlık ilan edilen bu pozisyonlar için her kadroya 1 personel olmak üzere toplam 6 personel istihdamı yapacak. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Yayımlanan personel alım ilanında yer alan en önemli koşul KPSS şartı. İlanda yer alan açık kadrolarda  yer alan ve lise mezunu adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar KPSS şartsız olarak duyuruldu. Ancak önlisans ve lisans mezunu adaylar için açıklanan kadrolara 60 KPSS ile başvuru yapılacak. 

Diğer Başvuru Koşulları

KPSS şartının yanı sıra adayların ilan metinlerinde yer alan öğrenim şartı ve aşağıda aktardığımız özel şartları sağlamaları gerekiyor. Güvenlik soruşturması sonucu, görevini yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması diğer önemli koşullar. 

KADROLARA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda her kadro için özel şartlar bulunuyor. İşte o koşullar;

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik/Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanı:

En az 4 yıl sektör deneyimine sahip olmak, En az 120 saat MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak, En az 160 saat MEB onaylı Temel Muhasebe sertifikasına sahip olmak,gerekmektedir. 60 KPSS şartı var. 18 yaşından büyük olmak ve 35 yaşından küçük olmak.

Fotoğrafçı:

En az 2 yıl sektör deneyimine sahip olmak, En az 120 saat MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikasına sahip olmak, Corel Draw, AutoCAD,Photoshop programlarını kullanabilmek, gerekmektedir. KPSS’siz, 18 yaşından büyük olmak 27 yaşından küçük olmak. 

Ziraat Mühendisi

Öğrenim şartının sağlanması, KPSS’den 60 puan almış olmak ve 18 yaşından büyük olup 30 yaşından küçük olmak. 

İnşaat Boyacısı/Boyacı:

En az 2 yıl sektör tecrübesi, İnşaat Boyacısı mesleğinde mesleki yeterlilik belgesi sahibi olmak,gerekmektedir. KPSS’siz. 18 yaşından büyük olmak 35 yaşından küçük olmak. 

Ahşap Doğrama Teknolojisi Teknisyeni:

KPSS’siz, 18 yaşından büyük olmak, 35 yaşından küçük olmak. En az 2 yıl sektör tecrübesi sahibi olmak,gerekmektedir.

Endüstriyel Bakım Onarım Teknisyeni/Endüstriyel Elektronik Teknisyeni:

IT birimlerinde çalışmış olmak veya staj yapmış olmak, Fiber uç sonlandırma ve ek yapmayı bilmek,gerekmektedir. KPSS’siz, 18 yaşından büyük olmak 27 yaşından küçük olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım ilanına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metinlerini incelemeliler. Bunun için aşağıda yer alan yönergeleri izleyebilirsiniz.

İŞKUR İş İlanları Arama Sayfasına Tıklayın. Açılan sayfada İşyeri Türü yazan yeri bulun ve Kamu olarak işaretleyin.Başka bir alanı doldurmadan Ara butonuna basın.

Görsel Gösterim

İŞKUR İş İlanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir