Personel Alımı

Tarım Kredi Bölge Müdürlüğü 60 KPSS Puanıyla 60 Memur Alımı İçin İlan Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlayarak İzmir Bölge Müdürlüğü için personel alımı yapılacağını duyurdu. 

60 KPSS puan şartıyla yayımlanan personel alım ilanında çeşitli özel koşullar bulunuyor. 

Bu koşullar alım yapılacak kadroların öğrenim gereksinimlerinden mesleki özelliklere kadar çok sayıda alandan. Bu çerçevede ilanda yer alan açık kadrolar ve başvuru şartları sizlerle. 

60 MEMUR ALIMI YAPILACAK

Kurum personel alım ilanında iki farklı kadro için personel alımı yapılacağını duyurdu. Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadroları için yayımlanan personel alım ilanlarında toplam 60 memur istihdam edilecek.

İlanda yer alan kadro kontenjan bilgilerine göre İzmir Bölge Müdürlüğü bünyesine 30 Ziraat Mühendisi ve 30 Kooperatif Görevlisi alımı olacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanında başvuru koşulları iki aşamada adaylara duyuruldu. Birinci aşamada ilanda yer alan tüm kadrolar için geçerli olan ortak koşullar bildirilirken ikinci aşamada ise kadrolara göre belirlenen özel koşullar adaylara duyuruldu. 

Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

11.07.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (11.07.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.)

Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Kadrolara Göre Belirlenen Özel Koşulları

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından alım yapılacak kadrolara göre belirlenen özel koşulları sizlere aktarıyoruz. 

Kooperatif Görevlisi Kadrosu için

Lisans Mezunu Kooperatif Görevlisi kadrosu için: Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması.

Önlisans Mezunu Kooperatif Görevlisi kadrosu için: Adayların, Üniversitelerin ilan metninde belirtilen çok sayıda Önlisans bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi Kadrosu için

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

İkamet Şartı

İzmir Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin Bölge Birliğine bağlı illerin (Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanına başvurular 10 Haziran tarihinde başlayacak ve 21 Haziran tarihine kadar devam edecek. Başvurular ilan metninde yer alan evraklar ile birlikte şahsen yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir