Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatifleri 60 KPSS İle Personel Alım İlanı Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 

Balıkesir Tarım Kredi Kooperatifleri ile Kütahya Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan ilanlara dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MEMUR ALIM İLANI

İki farklı şehirde bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüklerine yapılacak olan alımlarda iki farklı kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. İlana göre alımlar önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından yapılacak ve alımlara KPSS’den en az 60 KPSS puanına sahip adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

İlan metninde yer alan açık kadrolar arasında ise Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi pozisyonları bulunuyor. Bu pozisyonlar için belirlenen koşullar detayları şu şekilde,

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir), Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek. 2018-KPSS sınavına girmiş olmak ve ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Ziraat Mühendisi kadrosu için yer alan açıklamada ayrıca ”Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.” şartıda bulunuyor. 

Bunun yanında ilanlarda ayrıca şu koşul bulunuyor. Kütahya ve Balıkesir Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerinden birinde ikamet ediyor olması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İki şehirde bulunan Tarım ve Kredi Kooperatifleri için yayımlanan ilanlara başvurular 25 Ağustos  tarihinde başlayacak ve 8 Mart tarihine kadar devam edecek. Başvurular şahsen yapılacak olup ilan metninde irtibat adresi belirtilen Balıkesir ve Kütahya Bölge Birliği tarafından alınacak.

İlan metinlerine ulaşmak için Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfasıda yer alan Duyurular bölümünden ilanlara ulaşabilirsiniz.

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir