Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatifleri En Az 60 KPSS Puanıyla Personel Alım İlanı Yayımladı

Tarım Kredi Kooperatifleri kendisine ait internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile kadrosunda eksik bulunan pozisyonlarda personel alımı yapacağını açıkladı. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre; Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı şehirlerde istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek personel alım ilanı dair bilinmesi gerekenler şu şekilde,

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Tarım Kredi Kooperatifleri yayımladığı personel alım ilanlarının Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı olan 5 şehirde olacağını duyurdu. Bu şehirler arasında Edirne, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli bulunuyor. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu personel alım ilanında önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri iki farklı kadro bulunuyor. Bu kadrolar arasında Önlisans ve Lisans mezunları arasından Kooperatif Görevlisi ve Lisans Mezunları arasından Ziraat Mühendisi. 

Bu iki kadro için toplam 39 personel alımı yapılacak. Alımlar 19 Ziraat Mühendisi, 16 lisans mezunu kooperatif görevlisi ve 4 önlisans kooperatif görevlisi. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi kadroları için Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları şu şekilde,

Genel Başvuru Koşulları

İki kadro için başvuruda buluncak tüm adayların sağlamaları gereken genel başvuru şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, 26.04.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (26.04.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.) Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir), Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Özel Başvuru Koşulları

Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul ili Avrupa Yakası ve Çanakkale ili Avrupa Yakası) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. İlgili KPSS puanından en az 60 puanına sahip olmak.

NOT: Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

BAŞVURULAR NEREYE NASIL YAPILACAK?

Yayımlanan ilan için belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 1 Nisan tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar ve 12 Nisan tarihine kadar devam edecek. Başvurular Tekirdağ Bölge Birliğine istenilen evraklar ile birlikte şahsen yapılacak. 

İlana ulaşmak için; Tarım Kredi Kooperatiflerinin internet sitesinde yer alan duyurular bölümünden ilana ulaşabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir