Personel Alımı

Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS’siz 35 Memur Alımı Yapıyor!

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği 4 şehir olmak üzere 35 memur alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartsız ve KPSS 60 puan ile başvuru yapılacak alımlar bulunmaktadır. Tarım Kredi Kooperatifi kayseri bölge birliğine bağlı şehirlere alım gerçekleşiyor.

Kayseri Bölge Birliği bünyesinde bulunan Kayseri, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir illerde istihdam edilecektir. 4 Kasım 2019 tarihinde başlamış ve başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 15 Kasım 2019 günü saat 18.00’e kadar yapılması gerekmektedir.

Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Kayseri Bölge Birliği tarafından alınacaktır. Kayseri Bölge Birliği: Gevher Nesibe Mahallesi Kocasinan Bulvarı No: 96 38010 Kocasinan / KAYSERİ. Adaylar müracaatlarını Kayseri Bölge Birliğine yapabileceklerdir, Kayseri Bölge Birliği dışındaki Bölge Birlikleri başvuru kabul etmeyecektir.

Kayseri bölge birliğine bağlı kooperatiflerde kooperatif görevlisi alımı 4 kişi için önlisans mezunu adaylarda aranan özel şartlar;

Başvuruda bulunacak adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliği’ne bağlı il sınırları (Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat) içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır. ÖSYM tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. 27.11.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (27.11.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.).

Kooperatif görevlisi alımı 15 kişi için lisans mezunu adaylarda aranan şartlar;

Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.

Ziraat mühendisi alımı 16 kişi için adaylarda aranan özel şartlar;

Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi bulunmayanlar Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunabileceklerdir. Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile başvuruda bulunan Ziraat Mühendislerinin ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 ve 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Ziraat Mühendisi adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

İLANA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir