Personel Alımı

TBMM En Az Lise Mezunu 4 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlanmıştı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu 4 bin TL maaşla kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. KPSS puanı ile yapılacak olan kamu peroneli alımının detaylarını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

TBMM Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında adayların, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarında istihdam edileceği belirtildi.

ARANAN ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilanda adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Buna göre adaylarda aranan şartlar şöyle:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

– Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az yetmiş puan almış olmaları.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini online olarak gerçekleştireceklerdir. Başvurular 7 Şubat’a kadar yapılacak. Aşağıdaki bağlantı adresi üzerinden adaylar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Yukarıdaki linkten başvuru formunu dolduranlar, başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesinin (diploma) bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine gönderecek. Ayrıca öğrenim belgesini göndermeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir