Personel Alımı

TCDD Genel Müdürlüğü DPB Üzerinden Personel Alım İlanı Yayımladı

TCDD Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile kadrosunda personel açığı olduğunu ve bu kadrolara engelli personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum  tarafından yayımlanan personel alım ilanının detayları sizlerle. 

TCDD PERSONEL ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Türkiye İş Kurumu üzerinden personel alımı yapacağını açıkladı. 

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı kadrosuna yapılacak olan personel alımlarında 3 kişi istihdam edilecek. 

İlana göre alım yapılacak kadro için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Bu başvuru koşulları madde madde aşağıda aktarıyoruz. 

TCDD PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

TCDD personel alımları için talep edilen koşullar

Türk vatandaşı olmaki kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kadro için belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Teşekkülümüzde görev alacak engelli işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

Deneyim Şartı: Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak engelli işçide, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım onarım işlerinde en az 6 ay çalışmış olmak şartı aranmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. İlana başvuru süreci 6 Ağustos tarihinde yayınlanacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir