Personel Alımı

TCDD Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız İşçi Alım İlanı Yayımladı

TCDD Genel Müdürlüğü kadrosunda eksik bulunan bazı birimleri için personel alım ilanı yayımladı. Farklı statülerde bulunan vatandaşların başvuru yapabileceği personel alım ilanında KPSS şartı aranmadığını da bildirildi. 

Söz konusu alım ilanlarına dair genel ayrıntılar şu şekilde.

NORMAL İŞÇİ ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü Marmaray İşletme Müdürlüğü’ne yapılacak olan normal personel alımı tek bir kadroda yapılacak. Kurum ilgili birim bünyesine 5 Makinist İşçi istihdam edecek. Bu kadro için başvuru yapacak adayların sağlık ve öğrenim şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Öğrenim Şartı: İlana şu bölümlerden mezun olan adayların başvuru yapabileceği açıklandı. ”Elektrik Elektronik Elektrik-Elektronik Endüstriyel Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Elektronik (U Eğitim) Elektronik Yüksek Teknisyenliği Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Makine İş Makineleri Bilgisayar Destekli Makine Termik Santral Makineleri Oto Elektrik-Elektronik Oto Motor Teknolojileri Motor Mekatronik Mekatronik (U Eğitim) Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi Raylı Sistemler Makinistlik”

Sağlık Şartı: Makinist İşçi kadrosu için adayların sağlık kurul raporu alacakları belirtildi. Bu testlerin görme testi, işitme testi gibi testlerden meydana geldiği ifade edildi. 

ESKİ HÜKÜMLÜ İŞÇİ ALIM İLANI

Eski hükümlü işçi alım ilanında alımların 4 farklı şehirden olacağı belirtildi. Kurum İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir ve Adana illerinden toplam 8 personel alımı yapacak. Alımlar İstanbul’dan 4 diğer illerden bir personel şeklinde olacak. İki farklı kadroda yapılacak olan personel alımları Motor Tamircisi, Lokomotif Tamircisi, Vagon İmal ve Tamircisi kadrolarına yapılacak. 

İlana başvuru yapacak adayların ilgili önlisans bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. 

ENGELLİ İŞÇİ ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan bir diğer alım ise engelli personel alımı. Bu kadro için toplam 25 personel alımı olacak. Alımlar İstanbul’dan 13, Ankara’dan 5, Çankırı’dan 2, İzmir’den 1, Balıkesir’den 1, Konya’dan 1, Hatay’dan 1 ve Kütahya’dan 1 şeklinde olacak.

Alımların tamamı tek bir pozisyondan olacak. Elektrikçi Elektronik İşçisi kadrosuna yapılacak alımlara şu önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Mektatronik.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan normal, engelli ve eski hükümlü işçi alım ilanına başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yapılacak. 

Normal işçi alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Engelli işçi alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Eski Hükümlü işçi alım ilan metni için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir