Personel Alımı

TCDD KPSS Şartsız 356 Sürekli İşçi Alımı Başvuru Koşulları ve İlan Tarihi

TCDD Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile sürekli işçi alımı yapacağını açıklamıştı. 

Bu kaspamda ilan için belirlenen başvuru süreci, ilanda yer alan açık kadrolar ve kontenjan detayları ile ilana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken koşullara dair ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların sürekli işçi statüsünde olacağı ve alımlarda aşağıda yer alan kadrolarda alımlar olacağını bildirildi. 

40 Liman Vinç Operatörü, 188 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü, 86 Treb Tekil İşçisi.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanı ile adaylara duyurulan prsonel alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar başvuru kılavuzunda yer aldı. 

Buna göre adayların sağlamaları gereken öğrenim, yaş ve genel koşullar bulunuyor. ilan için kurum adaylardan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) puan şartı talep etmiyor. Buna göre talep edilen koşullar şunlar;

Başvuru Koşulları

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir. Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır. Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır. Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir. İşgücü Talebimiz ülke düzeyinde yayınlanacaktır. İşgücü taleplerimizde KPSS şartı bulunmamaktadır. 

Adaylar Uyarı

İlan edilen alımlar için adaylara birde uyarı yapıldı. İşte o uyarı,

”İŞKUR’da ortaöğrenim düzeyinde ilan edilen işgücü talebi kapsamında işe başlayıp, işe başladıktan sonra söz konusu işgücü talebinin İŞKUR’da ilan edildiği son başvuru tarihi itibariyle ön lisans veya lisans mezunu olduğu tespit edilenlerin iş sözleşmeleri, 4857 sayılı İş Kanunun 25 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince fesh edilecektir.”

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan sürekli işçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 9 Nisan tarihinde yapmaya başlayacaklar. Başvuru süreci 14 Nisan tarihine kadar devam edecek. İlan için başvurular İŞKUR aracılığıyla alınacak.

İlan metni için TIKLAYINIZ

İşçi Alım Haberlerinden Haberdar OImak İçin Bizleri Takip Edin

 İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir