Personel Alımı

TEMSAN İşletme Müdürlüğüne EKPSS ile personel alımı yapılacak!

TEMSAN Diyarbakır İşletme Müdürlükleri bugün Türkiye İş Kurumu’nun resmi sayfası üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre TEMSAN, Diyarbakır İşletme Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere engelli 1 mühendis alımı yapacaktır.

İş başvuruları 12-16 Aralık 2019 tarihleri arasında İŞKUR şubelerinden veya aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılacaktır. Linke tıklayarak TEMSAN’ın resmi ilanına ulaşabilir ve e-devlet şifresi ile giriş yaparak online başvuru kaydınızı yapabilirsiniz.

TEMSAN müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre;

GENEL ŞARTLAR

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Talebe başvurmak için geçerliliği olan EKPSS sınavına girmiş olmak gerekmektedir.

Talebe başvuruda bulunan kişilerin tercih edilen kadro için aranan başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

İnternet üzerinden yapılan başvurularda adayların yanlış bildirimlerde bulunması halinde sorumluluk adayın kendisinde olup, Türkiye İş Kurumu’na herhangi bir sorumluluk yüklenemez.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

ÖZEL ŞARTLAR

Talebe yalnızca engelli statüye sahip kişiler başvurabilir.

Hemen İŞKUR sayfasından bu ilana başvuru yapmak için burayı tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir