Personel Alımı

TİKA Uzman Yardımcısı Alımı Yapacağını İlan Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile sözlü sınav esasına göre kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

TİKA tarafından yayımlanan personel alım ilanında alım yapılacak kadro, TİKA Uzman Yardımcısı olarak açıklanırken alımlara dair kadro bilgileri şu şekilde,

TİKA UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Uzman Yardımcısı alım ilanında toplam 9 personel alımı yapılacak ve alımlar 4 bölümden mezun adaylar arasından yapılacak.

Buna göre Hukuk mezunu 1 personel, Sosyoloji mezunu 2 personel, Antropoloji mezunu 1 personel, Maliye 1 personel, Uluslararası İlişkiler 1 personel, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 1 personel, İşletme mezunu 1 personel ve İktisat mezunu 1 personel alımı yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanı için belirlenen başvuru koşullarını Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda aktarıyoruz. TİKA tarafından talep edilen ve ilana başvuruda bulunacak adayların haiz olmaları istenen genel ve özel koşullar şöyle,

* 14.07.1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

* En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçinde ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

* 01/01/2019 tarihi itibari ile 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

* Son başvuru tarihi itibari ile ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS): a) Birinci grupta yer alanlar için aşağıdaki tabloda belirtilen puan türlerinden en az 75 puan almış olmak, b) İkinci grupta yer alanlar için KPSS P-4 puan türünden en az 75 puan almış olmak, c) Üçüncü ve Dördüncü grupta yer alanlar için KPSS P-3 puan türünden en az 75 puan almış olmak.

* 2017-2018 yılına ait Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından (YDS) ve giriş sınavının son başvuru tarihi itibari ile sonucu açıklanmış 2019 yılı Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Fransızca, Arapça, İspanyolca veya Rusça dillerinden birinden en az (B) düzeyinde puan almış olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 21 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular TİKA Başkanlığı Personel Hizmetleri Dairesine şahsen veya posta yoluyla yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir