Personel Alımı

TMSF, TÜİK ve Kamu Gözetimi Kurumu için İlan Edilen Devlet Memuru Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapacağını ilan eden kurumlar arasında TMSF, TÜİK ve Kamu Gözeti Kurumu da bulunuyor. 

Bu üç kamu kurumu yayımladıkları duyurularda daimi statüde memur alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

KPSS A Grubu puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlara ilişkin detaylar şu şekilde;

KADROLU MEMUR ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere ister özel sektör olsun ister kamu kurumları olsun personel alım ilanı için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. Kamu kurumları için bu koşullar hem ortak hemde ilana göre özel şartlardan oluşmakta. Bu şartlar;

Devlet Memurları Kanunu’nun 657 sayılı kanunun 48. maddesinde yer alan başvuru koşullarını sağlamak en önemli koşul. Bu maddede yer alan koşullar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, kurumların talep ettiği yaş şartını sağlamak, kurumların kadrolara göre belirlediği öğrenim düzeyinden mezun olmak, erkek adarylar için askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İlanlar için tüm adayların güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor. 

TMF MEMUR ALIM İLANI

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu İstanbul Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, 9 uncu dereceden; 5 (Beş) adet Fon Denetçi Yardımcısı, 15 (Onbeş) adet Fon Uzman Yardımcısı ve 15 (Onbeş) adet Fon avukatı alımı yapacağını ilan etti. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapmak için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP48 puan türünden en az 75 (Yetmişbeş) puan almış olmak gerekiyor. 

TÜİK MEMUR ALIM İLANI

Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla memur alımı yapılacağı ilan edildi. 

TÜİK bünyesine yapılacak olan personel alımları İktisat alanından 2 personel, Ekonometri alanından 2 personel, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği alanında 10 personel, Endüstri Mühendisliği alanında 2 personel ve Harita Mühendisliği alanında 4 personel olacak şekilde yapılacak. 

KAMU GÖZETİMİ MEMUR ALIM İLANI

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere memur alımı yapacağını ilan etti.

Kurum tarafından yayımlanan ilana KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 almış adaylar başvuru yapabilecek. 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar ilan metinlerini aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden inceleyebilirler. 

* Kamu Gözetimi Kurumu memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

* TÜİK memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

* TMSF memur alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir