Personel Alımı

TSK’ya KPSS Puanıyla Sivil Memur En Az İlköğretim Mezunu Askeri Personel Alınıyor

Milli Savunma Bakanlığı, kendisine ait Personel Temin Daire Başkanlığı üzerinden bir ilan yayımlayarak askeri personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

Genelkurmay Başkanlığı ise sivil memur alımı için Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden bir duyuru yayımlamıştı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yapılacak bu askeri personel alımı ile sivil memur alım ilanına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIMI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) askeri personel alımı için hem kendisine ait internet sayfası üzerinden hemde DPB’den bir duyuru yayımlamıştı. Yayımlanan bu duyuruda en ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı açıklanmıştı. 

MSB tarafından yayımlanan personel alım ilanında yaş, askerlik ve diğer koşullara ilişkin de önemli şartlar bulunuyor. Bu şartlar; 

MSB tarafından ilan edilen sözleşmeli er alım ilanı için , En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmakTaksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak, genel şartları bulunuyor. 

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlar için 01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar için 01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olmak,

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI SİVİL MEMUR ALIMI

Genelkurmay Başkanlığı ise Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile KPSS puanı sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını duyurdu.

Uzman Personel pozisyonuna yapılacak memur alım ilanı için talep edilen belli başlı koşullar şunlar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini 3/8 yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.), Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 sonrası doğumlu olmak).

İlana lisans mezunu adaylar başvuru yapacağından adayların KPSSp03 pun türünden en az 70 almış olmaları isteniyor. 

İLAN DETAYLARI

Söz konusu ilanlara dair başvuru detayları için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

MSB sözleşmeli er alım ilanı için TIKLAYINIZ

Genelkurmay Başkanlığı memur alım ilanı için TIKLAYINIZ
 

Personel alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir