Personel Alımı

TTK KPSS Şartsız 1000 İşçi Alımı Başvuru Süreci Başladı

Binlerce aday tarafından merakla beklenen ilanlardan birisi olan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 1000 işçi alım ilanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Başvuru şartlarına ve sürecine dair bilgilerin yer aldığı ilan metnine göre, TKK işçi alım ilanına başvuru süreci 12 Şubat tarihi itibariyle başladı. 

Kamu İlanları olarak TTK 1000 işçi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair detayları paylaşıyoruz.

TTK 1000 İŞÇİ ALIM İLANI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanına göre kurum tek bir pozisyonda 3 farklı şehirde işçi alımı gerçekleştirecek. “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere alımı gerçekleştirilecek olan personel alımları ise Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılacak. Bu şehirler için belirlenen kontenjanlar ise Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olarak belirlendi.

BAŞVURU KOŞULLAR NELER?

Söz konusu kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken bazı koşullar bulunuyor. Yaş, ikamet ve öğrenim şartlarının bulunduğu koşullar şu maddelerden oluşuyor. İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, En az İlkokul mezunu olmak, İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, Askerlikle ilişiği olmamak, Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, Bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar ise başvurularını İŞKUR üzerinden kuruma bildirecekler. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte TTK 1000 işçi alımı başvuru detayları;

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TTK 1000 işçi alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki farklı şekilde yapabilirler. Birincisi elektronik başvuru; İŞKUR İŞ İlanları sayfası üzerinden elektronik başvuru yapılabilir. İkinci yöntem ise İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen başvuruda bulunma yöntemi. İlan için belirlenen başvuru süreci ise 18 Şubat tarihinde sona erecek.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamu İlanlarından haberdar olmak için bizleri yakından takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir