Personel Alımı

TUBİTAK 85 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

TUBİTAK kadrosunda personel açığı bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımları için 3 farklı ilan yayımlayan TUBİTAK toplamda 85 personel alımı yapacağını açıkladı. 

Kamuilanlari.com olarak TUBİTAK tarafından yayımlanan söz konusu alım ilanlarının detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

TUBİTAK PERSONEL ALIM İLANLARI

TUBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında, AR-GE Personeli (Araştırmacı) pozisyonu için 37 personel alımı yapılacağı duyuruldu. TUBİTAK SAGE tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonu için; kadrosuna personel alımı yapılacağı ilan edilirken 7 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan diğer personel alım ilanında ise TUBİTAK BİLGEM bünyesinde görevlendirmek üzere 41 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında ilan edilen kadrolar için belirlenen bazı başvuru koşulları bulunuyor. Adayların sağlamaları istenilen bu koşulları ana başlıkları aşağıda aktarıyoruz.

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak Ar-Ge Personeli (Teknisyen) pozisyonları için adayların 4,00 üzerinden en az 2,50 Ağırlıklı Mezuniyet Not Ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir 

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar için TÜBİTAK tarafından yayımlanan basın açıklamasında  şu açıklama yapıldı.

”İlana başvuruda bulunmak için “www.sage.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuruların en geç 15/01/2019 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.”

TUBİTAK İlan metni 1 için TIKLAYINIZ

TUBİTAK İlan metni 2 için TIKLAYINIZ

TUBİTAK İlan metni 3 için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir