Personel Alımı

TÜBİTAK İŞKUR Üzerinden Büro Memuru Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden TÜBİTAK’ın bir ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak ve 31 Ocak’a kadar devam edecektir. 

TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanda adaylarda bazı şartlar arandığı ifade edildi. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtilerek şartlar şu şekilde belirtildi:

ARANAN ŞARTLAR

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

BAŞVURU DETAYLARI

Personel alımına ilişkin ilan İŞKUR internet sitesinde yayımlanacak olup, şartları sağlayan adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Adaylar başvurularını aşağıdaki link üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru işlemlerini görçekleştireceklerdir.

YETKİNLİK ÖZETİ:

1) T.C. Vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak.

3)Mesai saatleri dışında çalışma engeli bulunmamak.

4)Çalışacağı bölümde tüm evrak , arşiv, telefon santrali, evrak dağıtımı, resmi yazışmalar, organizasyonların koordinasyonu, seyahat planlamaları, toplantı koordinasyonları v.b. işleri yapmak.

5)MS Office programı sertifikasına sahip olmak.

6)Kurumun kargo , posta v.b. alım ve dağıtımlarını yapmak.

7) Alınacak personel Memur unvanında, İdari ve Sosyal İşler Biriminde çalıştırılacaktır.

8)Büro Yönetim ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Halkla İlşikiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Lojistik, Posta Hizmetleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ya da Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümlerinden birinden mezun olmak.

e-Devlet İle Giriş İçin TIKLAYIN.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir