Personel Alımı

TÜBİTAK Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı

Resmi Gazete’nin yeni sayısında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından yayımlanan ilan yer aldı. 

27 personel alımı yapacağını ilan eden kurum ilana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları ile ilana başvuruların nasıl yapılacağı detaylarını da ilan metninde bildirdi.

Kamu İlanları TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilan metnini detayları ile aşağıda aktarıyoruz. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir pozisyonda ve 3 farklı branşta olacağı ilan edildi. Kurum ilanında alımların Ar-Ge Personeli Araştırmacı kadrosuna yapılacağı bildirildi. 

İlan metnine göre alımlar şu pozisyonlardan olacak.

5 Ar-Ge Personeli Araştırmacı Alım İlanı:

Bu kadro için başvuru yapacak olan adayların ”Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Matematik bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.” şartına haiz olması isteniyor. 

5 Ar-Ge Personeli Araştırmacı Alım İlanı:

Yayımlanan ikinci kadroda yer alan öğrenim şartında ise adayların Fizik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olması talep ediliyor.

17 Ar-Ge Personeli Araştırmacı Alım İlanı:

TÜBİTAK tarafından yayımlanan üçüncü alım ilanında ise alımlar için belirlenen öğrenim şartı şu şekilde; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

SON BAŞVURU TARİHİ

İlanda yer alan öğrenim şartını karşılayan adaylar başvurularını 27 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. Başvurular internet üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilecek. İlana dair daha detaylı bilgi ise kurumun kendisine ait internet sayfasından öğrenilebilecek. 

Başvuru Açıklaması: TÜBİTAK başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin açıklamasında, ”İş Başvuruları TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.” ifadelerini kullandı.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir