Personel Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız Daimi Memur Alımları Yapıyor! Başvuru Şartları Nelerdir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, kısaca TÜBİTAK, Türkiye’de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlayan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “ilgili” kuruluşlarından olup özel hukuk hükümlerine tâbidir.

TÜBİTAK kendi resmi web sitesi üzerinden yeni memur alımları yapacağını duyurdu. TÜBİTAK, yeni personel alımları için 4 farklı ilan yayımladı.

Hangi kadrolara personel alımı yapılacak?

Yayımlanan ilanlara göre TÜBİTAK Başkanlık bünyesinde çalışacak 1 İşyeri Hekimi,

BİLGEM Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı alanında: 16 AR-GE Personeli ( Araştırmacı ),

TÜBİTAK BİLGEM :1 İşyeri Hekimi alacak.

Son olarak ise, TÜBİTAK BUTAL: 3 Araştırmacı / Uzman Araştırmacı alacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak.

Herhangi bir Suç Hükümlülüğü olmamak,

İngilizce Yeterlilik sınavlarından puan almış olmak,

Alım yapılacak pozisyonlar için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren bölümlerinini ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

Ayrıca yaymlanmış olan ilanlara göre adaylardan KPSS şartı aranmayacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ

a) İlana başvuruda bulunmak için “www.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.
b) Başvuruların en geç 28/02/2019 tarihi saat 17:00’a kadar yapılması gerekmektedir.
c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Geçerli başvuru yapan tüm adaylar mülakata davet edilecek olup, mülakat tarihi ve yeri daha sonra duyurulacaktır.
d) Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

Diploma, çıkış belgesi fotokopisi (Lisans ve varsa üstü. Eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adayların denklik belgelerini de iletmeleri gerekmektedir),

Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir),

İlan edilen alanla ilgili tecrübesine ait belge (İlgili alanda çalıştığını belgelendiren kurum/kuruluştan alınan Hizmet Belgesi ve SGK Dokümanı),

ÇSGB onaylı “İşyeri Hekimliği Belgesi”

Not: Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular Kurum’un internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr) ilan edilecektir.

İLANLARI GÖRÜNTÜLEMEK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir