Personel Alımı

TÜBİTAK Personel Alım İlanı: KPSS’siz Memur ve Proje Personeli Alınacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) bir ilan yayımlayarak personel alımı yapacağını adaylara duyuruldu. Resmi Gazete üzerinden yayımlanan personel alım ilanı detaylarını tüm yönleri ile ela alıyoruz. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre kurum; TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Teknoloji Transferi ve Sanayileşme Başkan Yardımlığı (TTSBY) ile Marmara Araşatırma Merkezi’ne (MAM) bağlı Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (GMBE) bünyesi için alım yapacak. 

Alımlar tek bir kadrodan ancak üç farklı branşta gerçekleştirilecek. İlana göre Proje Personeli alımı yapacak olan TÜBİTAK bu alımları Teknisyen, Memur ve Araştırmacı branşlarında gerçekleştirecek. 

Alımlarda çok sayıda lisans bölümünden mezun adaylar arasından Araştırmacı ve çok sayıda önlisans bölümü mezunu adaylar arasından memur ve teknisyen alımı yapılacağı duyuruldu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TÜBİTAK tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, başvurularını yapmadan önce kurum tarafından her bir branş için ayrı ayrı belirlenen şartların sağlanmasını isteniyor. 

T.C. Vatandaşı olmak. Kamu haklarından yasaklanmamış olmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Son başvuru tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak. Askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak. Ekip çalışmasına yatkın olmak. İletişim becerisi yüksek, insan ilişkileri güçlü ve diksiyonu düzgün olmak. Sorumluluk sahibi ve dikkatli olmak. MS Ofis Programlarını (word,excel, outlook vb) kullanabilmek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TÜBİTAK söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını nasıl yapacağına dair açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr) ve Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da İŞKUR’un web sayfası (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir