Personel Alımı

TÜİK Engelli ve TMY Kapsamında Engelli İşçi Alım İlanı Yayımladı

Kamu kurumları tarafından gün içinde yayımlanan ilanlardan bir tanesi de Türkiye İstatistik Kurumu’ndan (TUİK) geldi. 

TÜİK, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlayarak sürekli işçi kadrosu için alım yapacağını duyudu. Bu ilan ile ilgili başvuru yapmak isteyecek adayların bilmesi gereken detayları derledik. 

TÜİK İŞÇİ ALIM İLANI

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından DPB’de yayımlanan personel alım açıklamasında, ”Türkiye İstatistik Kurumu merkez teşkilatı birimlerinde 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden engelli ve eski hükümlü/terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar arasından sürekli işçi alınacaktır.” bilgisi verildi.

Bu bilgilere göre; tek bir kadrodan yapılacak alımlara toplam 3 personel istihdamı sağlanacak. İlanda belirtilen kadro kontenjan detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Engelli adaylar için yayımlanan personel alım ilanında alımın Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler) pozisyonuna olacağı ve alımlarda 1 personel istihdam edileceği ilan edildi.

Eski Hükümlü/Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar için yayımlana ilanda ise alımların yine Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler) kadrosu için yapılacağı bildirilirken bu alan için 2 personel istihdam edileceği bilgisi verildi. 

Başvuru İşlemleri

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir