Personel Alımı

TÜLOMSAŞ 60 KPSS Puanıyla 40 Daimi İşçi Alımı Yapacağını İlan Etti

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) resmi gazete üzerinden işçi alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan ilanda yer alan işçi kadroları, başvuru şartları ve diğer detayları sizlere aktarıyoruz. 

TÜLOMSAŞ İŞÇİ ALIM İLANI

TÜLOMSAŞ yayımladığı personel alım ilanında alım yapacak kadrolara ilişkin tüm detayları duyurdu. Kurum ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere çok 40 işçi istihdamı gerçekleştirecek. 

Yayımlanan ilana göre alımlar tek bir pozisyondan ancak farklı alanlardan gerçekleştirilecek. İlana göre TÜLOMSAŞ Proses İşçisi statüsünde işçi alımı yapacak. Alımlara aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

4 Proses İşçisi: Önlisans Elektrik Bölümü,

10 Proses İşçisi: Önlisans Makine Mezunu,

5 Proses İşçisi: Önlisans Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi

18 Proses İşçisi: Raylı Sistemler Makine Teknolojisi

3 Proses İşçisi: Önlisans Yapı Tesisat Teknolojisi

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan için öğrenim şartını sağlayan adayların ayrıca aşağıda yer alan koşullara da haiz olmaları gerekiyor. Kurum tarafından belirlenen genel ve özel koşullar;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak; askerliğini yapmış olmak, yapmış sayılmak yada muaf olmak. Bunun yanında adaylara alım sürecinde yapılacak olan güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gerekiyor.

Özel Şartlar:

Yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan özel şartları da sağlamaları isteniyor. 

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Adayların Meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunu olmaları ve sınava giriş belgesi teslim tarihinde mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Söz konusu alım ilanına başvurular 8 Nisan tarihi itibariyle başlamış olup ilana başvurular 12 Nisan tarihine kadar devam edecek. Adaylar; Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) 40 işçi alım ilanı başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden kuruma bildirecekler. 

İlana dair tüm ayrıntılar için (ilan metni için) TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir