Personel Alımı

Türk Akreditasyon Kurumu Yüksek Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlanarak 10 adet uzman yardımcısı ve 17 adet idari personel kadrosuna kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilanda “Türk Akreditasyon Kurumunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 10 (on) adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna ve 17 (on yedi) adet İdari Personel kadrosuna sözlü giriş sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU TARİHLERİ

Kurum tarafından yayımlanan ilana başvurular 13 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve adaylar başvurularını 25 Şubat’a kadar yapabilecek. Başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini Kurumun www.turkak.org.tr elektronik adresinde açılmış olan “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 2020” ve “İdari Personel Giriş Sınavı 2020 ” bağlantısı üzerinden online olarak yapacaklardır. Ayrıca şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyeceği ifade edildi.

ARANAN ŞARTLAR

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde sayılan şartları taşımak,

b) 2018 veya 2019 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS), aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden asgari KPSS puanını almış olmak,

c) Aşağıdaki Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş en az dört yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki öğretim kurumlarının ilgili öğrenim programlarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarının öğrenim programlarından mezun olmak,

ç) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar).

Başvuru kılavuzu ve detaylar için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir