Personel Alımı

Türkiye Petrolleri 60 KPSS Puanıyla Avukat Alımı Yapıyor

Türkiye Petrolleri, Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Avukat kadrosu için alım yapacağını ilan etti. 

Toplam 3 personel alımı yapacağını duyuran kurum alımların KPSS ve YDS puan sıralaması esasına göre olacağını duyurdu. 

İlana başvuruda bulunmak isteyecek Avukat adaylarının ilgili KPSS puan türünden en 60 puan almış olmaları gerektiğini ifade eden Türkiye Petrolleri, Yabancı Dil Sınavı (YDS) puan şartını da en az 80 olarak ilan etti. 

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI

İlan için gerekli KPSS ve YDS puan şartlarını sağlayan adaylardan talep edilen başvuru koşullarını aktarıyoruz. İşte yayımlanan ilan metninde yer alan o koşullar;

Enerji Hukuku dalında Yüksek Lisans yapmış olmak, Seyahat Engeli Ve Arazi Çalışmasına Mani Hali Bulunmamak. Avukatlık Ruhsatını almış olmak. Erkek Adaylar için askerliğini yapmış ,tecilli veya muaf olmak. Microsoft Office uygulamalarını iyi derecede kullanabilmek (Word,Excel,Outlook,v.b.)

Bu şartlarında dışında adayların ayrıca, ”Son 3 Yıl İçerisinde Yapılan İngilizce Yabancı Dil Sınavı YDS’den 90 Ve Üstü , TOEFL Internet Based Testinden En Az 108 Puan Almış Olmak Yada Lisans Öğrenimin, Eğitim Öğretim Dili İngilizce Olan Bir Üniversitede Tamamlamak.” koşuluna haiz olması gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuru süreci 20 Mayıs ile 24 Mayıs tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak. İlana dair detayları aşağıda yer alan ilan metninden görüntüleyebilirsiniz.

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir