Personel Alımı

Türkiye Taşkömürü Kurumu 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü bir süredir beklenen 500 işçi alım ilanını yayımladı. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan 500 işçi alım ilanına başvuruda bulunacak adayların bilmeleri gereken tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

* TTK 500 işçi alım ilanı açık kadrolar,

* Alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen koşullar,

* İlana başvuru sürecine ilişkin tüm ayrıntılar

TTK 500 İŞÇİ ALIM İLANI YAYIMLANDI

TTK 500 işçi alımı için yayımladığı açıklamasında şu bilgileri verdi. 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere ilgili hükümler kapsamında Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası 500 işçi alımı yapılacak. 

Bu çerçeve bu 3 il ayrılan kadro kontenjan bilgileri şu şekilde,

* Zonguldak ili için 350 Pano-ayak üretim işçisi

* Bartın ili için 100 Pano-ayak üretim işçisi

* Karabük ili için 50  Pano-ayak üretim işçisi

BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan kadro kontenjan bilgilerinin ardından kurum tarafından yayımlanan diğer başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

TKK 500 Sürekli İşçi Alım İlanı Koşulları

İlana başvuruda bulunacak adaylar; İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, En az İlkokul mezunu olmak, İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, Askerlikle ilişiği olmamak, Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, şartlarını sağlamak zorundalar. 

BAŞVURULAR NEREYE, NE ZAMAN YAPILACAK?

İlanda yer alan kadrolar için belirlenen başvuru koşullarına haiz olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığla Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bildirecekler. Başvurular; için adaylara 2 Mayıs tarihinden itibaren 5 iş günü süre verildi. 

TTK’nın Başvuru Açıklaması;

”Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

TTK ilan metninde ayrıca kura işlemlerine dair de bilgi verdi. Kurum kura işlemlerinin 23 Mayıs tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir