Personel Alımı

Üniversite Mezunları için 70 KPSS Kamu Personeli Alım İlanı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri kendisine ait kurumsal internet sayfası üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile personel alımı yapağını açıkladı. 

Uzman Yardımcısı kadrosuna yapılacak alımlar için detaylı bir başvuru kılavuzu hazırlayan kurumun, yayımladığı bu ilana ilişkin bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

İşte ilan edilen o alımlara dair detaylar;

LİSANS MEZUNLARI İÇİN KAMU PERSONELİ ALIMI

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında üniversitelerin; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İ.İ.B.F., İktisat, İşletme Ve İletişim Fakülteleri İle Uluslararası Ticaret, İstatistik ,Ekonometri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği Ve Gıda Mühendisliği Bölümleri’nden mezun adayların başvuru yapabileceğini açıkladı. 

KPSS YDS ve Diğer Koşullar

Kurum tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken diğer şartlar ilan metninde yer aldığı gibi aşağıda,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel her hangi bir özrü bulunmamak,

KPSS Şartı

İlgili memur alımları için adayların 22 Temmuz 2018 ve 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmaları isteniyor. 

YDS Şartı

İngilizce’den 2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/ e-YDS) en az 70 puan almış olmaları. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İş Talep Formu, T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı, İki adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesi, Yabancı Dil Sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge, ve özgeçmiş evrakları ile birlikte yapacaklar. 

Başvurular kurumun ilgili birimlerine 13 Kasım tarihine kadar bizzat yada posta yolu ile yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir