Personel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü KPSS İle Kadrolu Devlet Memuru Alım İlanı Yayımladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Resmi Gazete üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Ankara’da yer alan ilgili birimlerine kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu.

Kurumun Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez Başkanlığı bünyesine yapılacak olan alımlara dair kadro kontenjan detayları ile başvuru şartları Kamuilanlari.com adresinde İşte ilan edilen kamu personeli alım ilanı ve detayları. 

VGM KADROLU MEMUR ALIMI

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kadrolu memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını tek bir kadro için yapacaklar. 

Kurum Ankara’da ki birimlerinde görev vermek üzere Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Söz konusu bu alımlar ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü toplam 5 personel istihdamı sağlayacak. 

İlana başvurular lisans düzeyinden olacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

VGM bünyesinde kadrolu memur olmak isteyen adaylar başvurularını aşağıda yer alan başvuru koşullarına göre yapacaklar. 

Bu başavuru koşulları arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, erkek adaylar için askerlik görevi ile ilişiği bulunmamak, 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı olmak 

Öğrenim Şartı

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

YDS Şartı

2018 veya 2019 yılı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavları (YDS) sonucunda en az (E) seviyesinde başarılı olmak.

KPSS Şartı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) Grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 39-40-42 puan türlerinin birinden 80 ve daha yukarı puan almak, puan almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen başvuru şartlarına haiz olan adaylar başvurularını kuruma 1 Kasım tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri evrak teslimi suretiyle yapılacak. 

Bu çerçevede adaylar Başvuru formu ile birlikte a) 4 adet vesikalık fotoğraf, b) Mezuniyet Belgesinin aslı veya Genel Müdürlükçe onaylı örneği, c) KPSS ve YDS sonuç belgelerini kurumun Bayındır 1 Sokak No.3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına şahsen yada posta yoluyla teslim edecek ve başvurularını tamamlayacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir