Personel Alımı

VHKİ Memur Alımı İçin Yeni İlan: KPSS ve Öğrenim Şartı

Nükleer Düzenleme Kurumu, Resmi Gazete aracılığıyla bir duyuru yayımlayarak kadrosunda personel açığı olduğunu ve ilan edilen kadrolarda memur alımı yapacağını açıkladı. 

Kurumun merkez teşkilatında görevlendirmek için yayımlanan memur alım ilanında yer alan kadro kontenjan ve diğer diğer detaylar sizlerle. 

KPSS PUANIYLA MEMUR ALIM İLANI

Nükleer Düzenleme Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanında kurumun sadece bir pozisyondan personel alımı yapacağı ilan edildi. 

KPSS puan sıralaması esasına göre başvuruların alınacağı memur alımları için adaylara sınav düzenlenecek. Sınav usulü ile yapılacak memur alımları Veri Hazırlama ve İşletmeni kadrosuna yapılacak. 

Nükleer Düzenleme Kurumu bu kadro için toplam 15 personel alımı gerçekleştircek. 

VHKİ MEMUR ALIMI KPSS, ÖĞRENİM VE DİĞER KOŞULLAR

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan memur alım ilanına başvuruda bulunacak adayların Nükleer Düzenleme Kurumu’nun belirlediği tüm özel şartları sağlamaları gerekiyor. Adaylar ayrıca DMK’da yer alan genel başvuru şartlarını da sağlamalılar. 

Bu çerçevede VHKİ memur alım ilanı için belirlenen bu koşulları sizlere aktarıyoruz. 

Öğrenim Şartı

Nükleer Düzenleme Kurumu ilana, ”En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan” adayların başvuruda bulunabileceğini bildirdi. 

KPSS Şartı

Lisans düzeyinden gerçekleştirilecek VHKİ memur alımları için adayların 2018 KPSS’den en az 80 puan almış olmaları talep ediliyor. 

Diğer Başvuru Koşulları

Kurumun yayımladığı ilan metninde yer alan mesleki özellikler ve kamuya memur alımlarında aranan genel şartlar;

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

Bu koşullar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevine engel sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

* Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona 2018 KPSS P3 puanıyla yerleştirilmemiş olmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Nükleer Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını 4 Ekim tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular ilan metninde yer alan evrakların kuruma teslimi ile yapılacak. 

VHKİ Memur alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir