Personel Alımı

Yeni Günün KPSS Şartsız Memur ve Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanları

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında iki yeni personel alım ilanı yayımlandı. Söz konusu alım ilanlarında önlisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği kadrolar blunuyor. 

Bu çerçevede yeni gün itibariyle yayımlanan söz konusu iki personel alım ilanı

* Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı

* İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü

tarafından yayımlandı. Bu iki kurumun bünyesine yapılacak olan personel alımlarına ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle.

16 AR-GE MEMURU ALIMI

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı, Bilişim ve Bilgi Güvenliği Teknolojileri Araştırma Merkezi bünyesine personel alımı olacak. Alımlar kurumun bünyesine bağlı faaliyet gösteren Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsne olacak.

Kurum bu ilanıyla toplam 16 memur alımı yapacak. TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilan metninde kadro detaylarına ilişkin verilen bilgide alımların Ar-Ge Memuru Teknisyen pozisyonuna olacağı duyuruldu. İlana Ön Lisans Bölümleri Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi veya Bilgisayar Teknolojisi bölümlerinden birini bitirmiş olan adaylar başvuruda bulunabilecek. İstihdam edilen personeller kurumun Kocaeli bünyesinde bulunan birimlerinde görevlendirilecekler. 

7 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda ise istihdam edilecek personellerin üniversitenin Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında görevlendirilecekleri duyuruldu. İlana başvuru yapmak için adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. Ancak KPSS puanı olanlar KPSS puanları ile başvuru yapabilecekler olmayan adayların KPSS puanları 70 sayılacak. 

Kurum bu bilgiler ışında sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. İlana göre alımlar ) Yazılım Geliştirme Uzmanı (.NET) (3kat) Yazılım Geliştirme Uzmanı (.NET) (2 Kat), Sistem Uzmanı (2 kat) kadrolarına olacak. İlan ile toplam 7 personel istihdam edilecek. 

İlana Başvuru Şartları

Öğrenim Şartı: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunların dışında a kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olmak. 

Diğer Şartlar

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri, d. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK’de belirtilen sürelerde (2 kat için en az 3 yıl, 3 kat ve üzeri için en az 5 yıl) mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu iki personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan başvuru kılavuzlarını incelemeliler. 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir