Personel Alımı

Yeni Hafta Başında İlan Edilen KPSS’siz Memur Personel ve Kamu Personeli Alım İlanları

Yeni hafta başında iki kamu kurumu memur personel ve kamu işçisi alımı yapacağını duyurdu.

Bu iki kurum tarafından Resmi Gazete arcılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan başvuru şartları, ilan detayları ve alımlara ilişkin genel bilgileri siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. 

İşte alım yapacak kamu kurumları ve ilan metinlerinde yer alan  başvuru şartları.

YENİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Yeni hafta başında yayımlanan ilanlara göre memur personel alımı için ilan yayımlayan kurum Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) oldu. 

Bu kurumun yanı sıra Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü de yayımladığı bir duyuru ile kamu işçisi alımı yapacağını ilan etti. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI

Söz konusu personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve bu kadrolara dair kontenjan detayları şu şekilde;

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yayımlanan personel alım ilanında kurumun 13 personel alımı yapacağı ilan edildi. Bu alımlar teknik kadrolar diğer branşlardan olacak.

TÜBİTAK tarafından personel alım ilanında alımların kurumun Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü birimi ile Ulusal Gözlemevi Müdürlüğü bünyesine yapılacağı açıklandı. Alımlar Teknisyen, Usta, Diğer Teknisyen ve Teknikerler, Koruma Memuru kadrolarına yapılacağı açıklandı. 

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise 2 kamu işçisi alımı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu personel alım ilanında Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine Termik Santral Makineleri kadrolarına yapılacak. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor.

Adayların Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, ilan edilen açık kadrolar için belirlenen öğrenim şartlarını sağlamak, ilanlarda yer alan mesleki özellikleri sağlanamak, varsa KPSS şartını sağlamak, talep edilen sertfika, belge gibi şartları sağlamak. 

İLANLARA BAŞVURU DETAYLARI

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü  tarafından yayımlanan memur personel ve kamu işçisi alım ilanlarına başvuru süreci yeni başladı. İlanlara başvuru yapacak adaylar için her iki kurumda başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağını duyurdu.

Yayımlanan ilan metinleri ile ilanlara dair diğer detayları haberimizin altında yer alan bağlantıda görüntüleyebilirsiniz.

TÜLOMSAŞ Personel alım ilanı TIKLAYINIZ

TÜBİTAK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir