Personel Alımı

Yeni Haftanın İlk Gününde Yayımlanan KPSS’li/KPSS’siz Alım İlanları

Yeni haftanın başlamasıyla çok sayıda kamu kurumu personel alımı için ilan yayımladı. 

Bu ilanlar kurumların kendi internet siteleri üzerinden yayımlandığı gibi DPB veya İŞKUR aracılığıyla da adaylara duyuruldu. 

Bu çerçevede yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve ilan metinlerine ilişkin ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

DEVLET KURUMLARININ İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce hem DMK’da yer alan hemde kurumların belirlediği tüm özel şartlara haiz olmak zorunlar. 

Bu şartlar şunlar;

Türk Vatandaşı olmak, Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak, kurumların talep ettiği öğrenim seviyesinden mezun olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için: Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

İlanlarda yer alan KPSS şartını sağlamak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

GÜNÜN PERSONEL ALIM İLANLARI

1-) Belediye ilanları: 28 farklı şehirde bulunan belediye başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile memur ve işçi alımı yapacaklarını duyurdular. Bu ilanlarda adaylardan KPSS şartı talep edilmezken alımlar için öğrenim şartı ile mesleki yeterlilikler ön plana çıkıyor. 

Detaylar için TIKLAYINIZ

2-) İŞKUR Kamu Grubu İlanları: Türkiye geneli farklı şehirlerde faaliyet gösteren bazı kurumları KPSS puan esasına göre ya da KPSS’siz personel alım ilanı yayımladılar. Bu kurumlar arasında MSB Bakım Onarım Fabrikaları, Tarım Bakanlığı, TÜLOMSAŞ, EGM gibi kurumlar bulunuyor.

Detaylar için TIKLAYINIZ

3-) Sağlık Bilimleri Üniversitesi, DPB aracılığıyla bir duyuru yayımlayarak sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İlanda KPSS şartı bulunmuyor.

Detaylar için TIKLAYINIZ

4-) Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 60 KPSS puan şartıyla memur alımı yapacağını duyurdu. 3 memur alımı yapacak olan kurum Büro Memuru pozisyonuna personel istihdam edecek. 

Detaylar için TIKLAYINIZ

5-) İEP Kurs İlanları (1864 TL Maaş İle): İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları için çok sayıda meslek grubu için kurs ilanı yayımlandı. O ilanlardan bazıları şunlar; Memur (Okul), Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Meyve Sebze Ayıklama İşçisi, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Satış Elemanı (Perakende), Makineci (Dikiş), Yazılım Geliştiricisi, Pazarlamacı, Garson (Servis Elemanı), Ön Muhasebeci, Konfeksiyon İşçisi.

Detaylar için TIKLAYINIZ

6-) Tarım Bakanlığı İşçi Alım İlanı: Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan işçi alım ilanında alımların Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü bünyesine Tarım İşçisi (Tarla Ürünleri) alımı yapılacağı açıklandı.

Detaylar için TIKLAYINIZ

7-) AkbankPersonel alım ilanı: Akbank tarafından yayımlanan ilanda deneyimli, deneyimsiz, yetiştirilmek üzere personel alımları olacağı duyuruldu. 

Detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir