Personel Alımı

Yeni Haftanın Tüm Kamu İlanları: KPSS’li/KPSS’siz Kadrolu İşçi, Sözleşmeli Memur ve TYP Alımları

Devlet kurumları yeni gün itibariyle çok sayıda personel alımı için ilanlar yayımladıklar. 

DPB, İŞKUR ve Resmi Gazete üzerinden yayımlanan bu personel alım ilanlarında çeşitli statülerde kamu personeli alımları olacağı ilan edildi. 

Söz konusu bu alım ilanlarının tamamını Kamu İlanları olarak siz okuyucularımıza anlık olarak aktardık. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza söz konusu bu kamu ilanlarının tamamını derledil. İşte yeni hafta başı itibariyle personel alımı yapacağını ilan eden kurumlar.

YENİ HAFTA BAŞINDA PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Yeni hafta başında yayımladıkları duyurular ile persoel alımı yapacağını dört kurum bulunuyor. Ancak İŞKUR üzerinden yayımlanan TYP alımları bu listeye dahil değil. Zira TYP alımları her il veya ilçede bulunan farklı kurumlar tarafından yayımlanıyor. 

Bu bilgiler ışığında yeni hafta başında KPSS puan sıralaması esasına göre yada KPSS puan şartı olmadan personel alım ilanı yayımlayan kurumların listesi şu şekilde;

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Gün içerisinde yayımlanan personel alım ilanlarının ilki çok sayıda şehirde bulunanan kamu kurumlarınca ilan edilen TYP alımları oldu. MEB Güvenlik ve MEB Bakım Onarım Personeli kadrolarına yapılacağı ilan edilen bu alımların dışında ayrıca Selçuk Üniversitesi, Kütahya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Hastanesi ve Tokat Osmangazi Üniversitesi personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Söz konusu bu alımlarda yer alan kadro detayları ise şu şekilde;

* TYP kapsamında yayımlanan ilanlarda binlerce MEB Güvenlik ve MEB Bakım Onarıl kadrosuna personel alım olacağı duyuruldu.

* Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi: KPSS’siz kadrolu işçi alımı yapacak. Alımlar Güvenlik Görevlisi ve Beden İşçisi kadrolarına yapılacak.

* İstanbul Üniversitesi yayımladığı ilanında Hastane Hizmetlisi ve İşçi alımı yapacağını açıkladı.

* Selçuk Üniversitesi KPSS puanıyla sözleşmeli kamu personeli

* Tokat Osmangazi Üniversitesi de en az 50 KPSS ile personel alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlanlara başvurular DMK’da yer alan genel şartlarının sağlanması ve özel mesleki yeterliliklerin yerine getirilmesi ile kabul edilecek.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. KPSS, Öğrenim ve Diğer Özel şartları sağlamak.

İLAN BAĞLANTILARI

Söz konusu ilanlara dair tüm ayrıntılar için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.

* TYP kapsamında yayımlanan ilanlar için TIKLAYINIZ

* Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

* İstanbul Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

* Selçuk Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

* Tokat Osmangazi Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir