Personel Alımı

YSK 70 KPSS Puanıyla 2019 Ekim Memur İlanı: Kadro Kontenjan ve Şartlar

Yüksek Seçim Kurumu 2019 Ekim ayı memur alım ilanı adaylara duyuruldu. 

YSK tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan açık memur kadroları, başvuru şartları, başvuru işlemleri ve sürece dair diğer detaylar haberimizde. 

70 KPSS İLE YSK MEMUR ALIM İLANI

YSK memur alım ilanına göre alımlar merkez ve taşra birimlerine yapılacak. 255 memur istihdamının gerçekleştirileceği alımlarda yer alan açık kadrolar şunlar;

Memur Pozisyonları: zabıt katibi, hizmetli, mühendis, çözümleyici, programcı, teknisyen, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför, sekreter, santral memuru, kaloriferci ve hizmetli.

BAŞVURU ŞARTLARI

Genel başvuru koşullarının dışında YSK tarafından talep edilen en önemli koşul adayların KPSS’den 70 puana sahip olmaları. 

Bunun dışında ilan metinlerinde her kadro için ayrı ayrı öğrenim şartı bulunmakta. Adayların bu öğrenim şartını da haiz olmaları gerekiyor. Bu çerçevede haberimizin altında yer alan ilan metnini inceleyebilirsiniz.

Başvuru koşullarında ayrıca bazı kadrolar için sertifika bazı kadrolar için ise deneyim şartı bulunuyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

YSK 2019 ekim ayı personel alım ilanı başvuruları 14 Ekim’de başlıyor, 21 Ekim’de sona eriyor. Başvurular kurumun web sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacak.

İlanlara ilişkin detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir