29 Eylül 2019 Pazar 22:10
Kültür Bakanlığı KPSS Şartsız 140 Koruma ve Güvenlik Personel Alımı Alıyor! İşte Başvuru Şartları ve Tarihleri

Kamuda iş arayanlar dikkat. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı,Resmi Gazete'nin 25 Eylül 2019 tarihli sayısında ilan edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Koruma ve Güvenlik pozisyonlarında istihdam edilmek üzere , 43 ilde 140 sürekli işçi alımı yapacak. Alımlar İŞKUR aracılığı ile ve kura yöntemiyle olacaktır.

43 İLE ALIM OLACAK

Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4), Zonguldak (2) olmak üzere toplam 140 işçi personel alımı olacak.

BAŞVURU TARİHLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığının personel alım ilanına başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak 30/09/2019 - 04/10/2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

SINAVA BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.

9) Engelli ya da eski hükümlü olmamak.

10) Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak.

11) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

12) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir.

13) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların başvuruları duyuru/sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak.

15) Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.

KURA 17 EKİM'DE ANKARA'DA

-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, talep şartlarına uygun başvuru sayısının toplam açık iş sayısının dört katını (140x4=560) aşması halinde, açık iş sayısının 4 katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

-Kura 17/10/2019 tarihinde Bahçelievler Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı No:4 Çankaya/Ankara adresinde bulunan Milli Kütüphane Konferans Salonunda saat 09:00’da başlayacaktır.

-Kura çekim yerinde değişiklik olması halinde Bakanlığımız (www.kulturturizm.gov.tr) internet adresinde duyurulacaktır. Kura çekimi sonucu belirlenen adaylar Bakanlığımız (www.kulturturizm.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

Son Güncelleme: 28.09.2019 16:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahmt 2019-09-29 22:34:54

Anlamadigim bu 35 siniri ne kaedesim 65 yas emeklilik siniri diyorsun ama calisma yasini 35 tutuyorsun boyle sacmalik olirmu 36 veya 37 olunca baston ilemi dolasiyor millet arada bir fark yok tam verimli zamaninda ise almiyorsunuz insanlari

Avatar
Murat 2019-09-29 22:36:48

İkamet şartı denen rezalet yüzünden ülkemizi maffetdiniz şimdi yaş şartı denen rezaletle iyice maffetdiniz adi insanlar. TC i vatandaşı işsizlik den yokluktan çaresizlik den birbirini yiyor. Ortalık açlıktan ölüyor serefsizler yeter. Nereye ne kadar işçi alımı yapılıyorsa Türkiye geneli olarak hepimiz baş vuralim.

Avatar
Aslı 2019-09-29 22:40:01

Sadece akpliler alınıyor

Avatar
Mehmet 2019-09-29 22:42:25

Şanlıurfa da ikamet ediyorum sağlık bakanlığı alımında 120 kişi mülakata girdik. 60 alım oldu 61. Çi sırada başarısız kaldım. Alınacak isimler zaten önceden verilmiş kuraymış listenmiş hepsi formalite kimin dayısı varsa o çoktan kura çekilmeden işe alınmış bile. Biz 2016 da bu memleket hayin şerefsiz fötöcüler darbe yaparken önlisans tescilimizi bozup mezun olmamayı göze alarak vatana kendimizi feda edip. Okumadık. Şuan sigortasız bir lokantada bulaşıkçılık yapıyorum aylık 1800 tl ay sonu geldiğinde başımızı kaşıyoruz. Adelet buysa üstü kalsın

Avatar
Kıt çalışanı 2019-09-30 12:08:42

Yaş 35 siirini ne kadar da seviyorsunuz... emekliliğe gelince 65 yapıyorsunuz... afyondayım 2 kişi alacaklarmış burada veysel eroğlunun borusu ötüyor daha çok şuhut ilçesi.... yazık çok yazık saygınlığını kaybetmemek için küfür kullanmicam...

Avatar
Nefika düşüktaş 2019-09-30 14:13:43

Benimde kızım var çok zor şartlarda okuttuk ş bölge mezunu hiç alım yok dayısı olması lazım bu adaletsizliklerden dolayı depremler oluyor ne yapmak lazım tecrübe deniyor fırsat vermezseniz nasıl tecrübe olucak 2 yıl geçti öğrenim kredisini kim ödeyecek yaşları geçiyor gençlerin tam verimli zamanları

Avatar
Hasan 2019-09-30 17:47:18

Ozel guvenlik ve koruma bolumu iki yillil (önlisans) ordan almiyorlar ama adamlar 4 yillik lisans mezunu ve dişaridan guvenlik kartina sahip insanlari
aliyorlar adaletmi bu. Biz boşunami önlisans guvenlik bolumu okuduk.

Avatar
Sinem 2019-09-30 18:07:04

Bu ulkeden bi halt olmaz ulkemi seviyorum ama yonetenler milletini ulkesinden soğutuyor.Yillarca okuduk gelecegimizi garanti altina alip iyi yerlerde calisalim diye.Okumaklada olmuyor kendimi parcaladim 4 sene kamu yonetimi okuyup 35 yas sinirina takilmiyim diye ama maalesef olmadi Allah hakkimizi sorsun verdigimiz emeklerin karsiligi evde, en verimli zamanda oturup kafayi yemekmi acaba bu is anlamadm