Kamu Haberleri

Kamu Personeli Alımında Mülakat Konusu İçin Flaş Gelişme

Kamuya personel alımında uygulanan mülakat hakkında yeni bir gelişme meydana geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında açıklama yaptı ve mülakat konusunu kabinede değerlendireceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin bazı milletvekilleriyle bir araya geldi. Söz konusu toplantı parti genel merkezinde düzenlendi ve 56 milletvekili katıldı. 3 saat 15 dakika süren toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesi tek tek dinleyerek notlar aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekillerinden topladığı notları kabine toplantısına taşıyacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında toplantılara rutin olarak devam edileceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Eski-yeni partide görev almış herkesten istifade etmek lazım. Toplantılar motivasyon ve birlik ruhunu arttırıcı olarak bir başlangıçtır” diye konuştu. Bürokratik engellerle ilgili değerlendirme yapan Erdoğan “Bürokraside sıkıntı var ise bunu söyleyin, engel çıkaranlar var ise bunun gereği yapılsın”

MÜLAKATI KABİNE TOPLANTISINA TAŞIYACAK

Yenişafak’ın aktardıklarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu’da sahil kenarında bulunan bir bina ile ilgili son durumu da Ordu milletvekili Ergün Taşcı’ya sordu. Taşçı’nın binanın halen yıkılmadığını iletmesi üzerine Erdoğan, “Ben Belediye Başkanı Hilmi Güler’e kaç kez söyledim, nasıl yıkmazsınız” dedi.

Bir milletvekili tarafından kamuya alımlarda mülakatın çok zaman aldığı ve büyük bir sorun haline geldiği ifade edildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyu kabine toplantısında değerlendireceklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir