Personel Alımı

Kamu Personeli Alımları Başladı: O Üniversite Bu Ay 34 Personel Birden Alacak! İçinde Sağlık Personelleri De Var! Başvurular…

Bir süredir iş arayan vatandaşların gözünü kulağını çevirdiği kamu personel alımı 2022 ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz gün 34 personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Fırat Üniversitesi, yayınladığı yeni duyuru ile birlikte alım yapılacak olan kadroları, personel alımı şartlarını ve başvuru şeklini açıkladı.

2022 yılı memur alımlarının arka arkaya yapılmaya başladığı şu günlerde iş arayan vatandaşa bir müjde de Fırat Üniversitesi’nden geldi. Kendi bünyesinde temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve sağlık personeli alımı yapacak olan Fırat Üniversitesi, alacağı 34 personel için her pozisyona uygun şartlar ve hazırlanması gereken belgeleri açıkladı.

Fırat Üniversitesi Alım Yapılacak Olan Pozisyonları Açıkladı

Bünyesinde istihdam etmek üzerine alım yapacağını duyuran Fırat Üniversitesi, güncel yayımladığı kamu iş ilanı aracılığıyla 2 adet koruma ve güvenlik görevlisi, 5 adet destek personeli kontenjanından hasta bakımı ve temizliği, 15 adet destek personeli kontenjanından temizlik hizmetleri, 1 adet sağlık teknikeri kontenjanından diş protezcisi, 2 adet sağlık teknikeri kontenjanından eczacı, 2 adet sağlık teknikeri kontenjanından radyoloji uzmanı, 1 adet psikolog, 2 adet diş hekimi hemşiresi ve 4 adet hemşire alacağı açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler Fırat Üniversitesi memur alımı şartların çevrilmişti ki, yeni ilan ile birlikte şartlar da ortaya çıktı.

Fırat Üniversitesi Alımı Şartları Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde 34 personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Fırat Üniversitesi, yayınladığı son ilanda personel alım şartlarını da açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvurularını kabul edecek olan Fırat Üniversitesi, adaylarda aynı zamanda; memuriyet hakkının elinden alınmamış olması, kamu haklarından mahrum olmamış olmak, adli sicil kaydı temiz olmak, emekli olmamak, alınacak olan pozisyona uygun eğitim ve KPSS puan şartını taşıyor olmak gibi şartlar belirledi. Pozisyona özel şartlar da arayan Fırat Üniversitesi, başvuru yapacak olan adaylardan vesikalık fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, pozisyona özel Özel Güvenlik Kimlik Kartı gibi belgeler isteyeceğini de duyurdu. Öte yandan başvuruları kendi üniversite sitesi üzerinden alacağını açıklayan Fırat Üniversitesi, evrakların çevrimiçi bir şekilde sisteme yüklenilmesinin şart olduğu konusunda adayları uyardı.

İlgili Makaleler