EkonomiKamu Haberleri

Kamu personeli için kamu bankasından sevindiren haber! 100 bin liraya kadar nakit destek

Kamu bankası Halkbank tarafından kamu personeli için kredi kampanyası başlatıldı ve 100 bin liraya kadar nakit destek verileceği ifade edildi. Söz konusu açıklamada yüzde 1,75 faiz oranı ile 36 ay vadeli 100 bin liraya kadar kredi verilebileceği bildirildi.

Halkbank tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamada “Kamuda çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,75’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi.

FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME SEÇENEKLERİ

Konu ile ilgili olarak 100 bin liraya kadar kredi tahsis ücretli olduğunda faiz oranı yüzde 1,75 olurken tahsis ücretsiz olduğunda faiz oranı yüzde 1,80 oluyor. Ayrıca geri ödeme kapsamında “Aylık eşit taksitli, Artan taksitli, Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, Serbest ödemeli” seçenekleri bulunuyor.

BAŞVURU ŞEKLİ 

Söz konusu kredi kampanyasına başvuru yapacak olan vatandaşlar işlemlerini Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca Halkbank şubeleri üzerinden de başvuru yapılabilir.

ÖRNEK ÖDEME 

Örnek ödeme ise şöyle oluyor:

ÖRNEK ÖDEME AÇIKLAMASI 

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,85, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,90 olarak uygulanacaktır. Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

İlgili Makaleler