Ekonomi

Kamu ve özel bankaların konut ve taşıt faiz oranları ne kadar? İşte güncel faiz oranları

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle kamu ve özel bankalardan vatandaşlara destek kredisi açıklamaları geldi. Bu nedenle vatandaşlar tarafından uygun finansmanlı konut ve taşıt kredisi araştırmaları yapılıyor. Peki, Bankaların konut ve taşıt faiz oranları ne kadar? İşte güncel faiz oranları...

11 Mart tarihinde Türkiye’de ortaya çıkan corona virüsü salgını nedeniyle hükümet ‘ekonomik istikrar kalkanı’ paketi ile vatandaşlara destek olurken, kamu ve özel bankalardan da uygun fianansmanlı kredi açıklamaları geldi. Bu nedenle bu sene içerisinde konut ve taşıt sahibi olmak isteyen vatandaşlar internet sayfalarında güncel faiz oranlarını araştıroyorlar. Peki, bankaların konut ve taşıt faiz oranları ne kadar?

Bankaların güncel faiz oranları:

Vakıfbank
Vakıfbank taşıt kredisi

Vakıfbank 60 aya varan vade seçenekleri ile %1.15 faiz ile 0 araç kredisi sağlıyor. Krediden, Aylık eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli,3 ayda bir taksitli, Son taksit balon ödemeli, değişken taksitli olarak faydalanılabiliyor.

Vakıfbank Sarıpanjur ev kredisi

Vakıfbank sarıpanjur konut kredisi ile %0.99 faiz oranı ve 180 aya varan vadelerle, Eşit taksitli, eşit anaparalı, artan taksitli ve azalan taksitli alternatif planlar sunulmaktadır. Kampanya, yeni konut alımları için geçerlidir. 1.500.000 TL’ye kadar kredi hayat sigortası zorunludur.

Halkbank taşıt kredisi

Halkbank taşıt kredisini 1,17 faiz oranı ile alabilirsiniz. Artan taksitli veya azalan taksitli ödeme planı seçenekleriyle kredi taksitlerinizi gelirinize uygun olarak belirleyebilir veya ilk taksitinizi 2 ay erteleyebilirsiniz.

Halkbank konut kredisi

1,17 faiz oranı ile Halkbank’tan konut kredisi alabilirsiniz. Tercihinize göre 6 veya 12 ayda bir faiz değişim periyodu seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz dönem sonunda taksitleriniz otomatik olarak güncellenir. Yüksek enflasyon riskine karşı korunmak amacı ile Bankamız tarafından azami bir faiz oranı belirlenir.

Enflasyon düştükçe taksitleriniz düşer, enflasyon artışlarında ise kredi için azami faiz oranı belirlendiğinden, yüksek faiz riskinden korunursunuz. Kredinizi 120 aya varan vade seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Taksitlerinizi erken ödemeniz veya kredinizi erken kapatmanız durumunda “erken ödeme tazminatı” ödemezsiniz.

Ziraat Bankası taşıt kredisi

1,15 faiz oranı ile Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi alabilirsiniz. 0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilir. 60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır. Ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların (minibüs, kamyonet, pick-up) alımını finanse etmek amacıyla kullandırılabilir Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankamız lehine rehin tesis edilir. Gerekli görüldüğü takdirde ek teminat istenebilir. Banka, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat sigortası ve kasko* ürünlerini sunmaktadır.0,87 faiz oranı ile konut kredisi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi

0,87 faiz oranı ile konut kredisi alabilirsiniz. 0,87 faiz oranı ile konut kredisi alabilirsiniz.

İş Bankası taşıt kredisi

0 km için – Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın asıl fatura değerinin 120.000 TL ve altında olması durumunda azami vade 60 ay, 120.000 TL üzerinde ise azami vade 48 aydır.
2. El için – Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın kasko değerinin 120.000 TL ve altında olması durumunda azami vade 60 ay, 120.000 TL üzerinde ise azami vade 48 aydır.2. el için taşıt kredisi faiz oranı 0,99’dur

İş Bankası konut kredisi

İş Bankası 0,99 faiz oranı ile konut kredisi alabilirsiniz.

Garanti Bankası taşıt kredisi

Marka ve model bazında avantajlı faiz oranları sunuyoruz.

Bütçenize ve gelirinize uygun farklı ödeme planı seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz. Araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için kredi vadesi maksimum 60 ay, 120.000 TL üzerinde olan araçlar için kredi vadesi ise maksimum 48 aydır.

2. el araçlar için, aracın yaşı ile kredi vadesi toplamı en fazla 108 ay olacak şekilde kredilendilendirme imkanı sunuyoruz.

Teminat olarak satın aldığınız aracın rehini yeterlidir. Ancak belli koşullarda kefil teminatı da isteyebiliriz.

Bireysel müşteriler ile gerçek kişi KOBİ müşterilerin bireysel amaçlı taşıt kredileri için kredilendirme oranı; araç bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50’dir.

Garanti Bankası konut kredisi

Garanti Bankasından 1.36 faiz ile kredi alabilirsiniz. Konut kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz. Maksimum kredi vadesi 240 aydır. Size en uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz.Kredi kullanımı esnasında Garanti BBVA’da geçerli olan Sabit Faizli Mortgage faiz oranı uygulanır.Sadece mesken alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.Teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte şubelerimiz gerekli gördüklerinde kefil talep etme hakkına sahiptir.Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar kredi kullanabilirsiniz.Sabit faizli kredilerde, kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa, ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.

İlgili Makaleler