İşkur İş İlanları

Kamu ve Özel kurumlar o mesleklerden 2440 personel alacaklarını duyurdular!

Kamu kurumları ve özel kuruluşlar iş arayanlar için İŞKUR üzerinden ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Özellikle 2020 personel ihtiyacını karşılamak isteyen kurumlar belirli özellikler taşımasını istediği adaylar için belirli kadrolarda ilana çıktılar. İŞKUR üzerinden 2440 güvenlik görevlisi, makam şoförü, yurt yönetim memuru ve beden işçisi alımı yapılıyor.

Türkiye İş Kurumu üzerinden 33 şehir için en az ilkokul mezunları arasından alınacak olan adayların her bir kurum için farklı şartları taşıması gerekiyor. Kurumların başvuru şartları değiştiği gibi, başvuru tarihleri de farklılık gösteriyor.

Adaylardan istenilen ortak özellikler

Adaylardan istenen ortak özellikler, İŞKUR kaydının olması, T.C vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, en az ilkokul mezunu olması, sağlık probleminin bulunmaması, Türkiye Geneli ilanlara ise herkes başvuruda bulunabilir. Bazı ilanlarda ikamet şartı aranmakta bazı ilanlarda ise ikamet şartı aranmamaktadır.

Nasıl başvuru yapılır?

İŞKUR e-şubesine TC numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra iş arayan bölümüne yukarıdaki mesleklerden birini yazdığınız taktirde başvurunuzu yapabilirsiniz.

İŞKUR resmi sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir