Kamu HaberleriPersonel Alımı

Kamuda Çalışmak İsteyenlere Güzel Haber! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1050 Personel Alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi olarak önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamaya göre 1050 kamu personeli istihdam edilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ek olarak 18-27 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek atamaya koruma altında bulunan çocuklar başvuru yapabilecek. İşte Bakanlık tarafından yapılan resmi duyurunun detayları...

Bakanlığın Resmi Duyurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca korunma ve bakım altında yetişen gençler, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Bu kapsamda 3 Kasım 2021 tarihinde hak sahibi 1050 gencin ataması eğitim durumlarına uygun kadrolara yapılacak.

Hak sahibi gençler, tercih işlemlerini 18-27 Ekim 2021’de e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih kılavuzuna Bakanlığın internet sayfasından ve turkiye.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

2828 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençler kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam ediliyor. Bu amaçla yılda üç kez atama yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gençlere desteğini istihdam sonrasında da sürdürüyor. İşe yerleştirilen gençlere, Bakım Sonrası Rehberlik İzleme ve Değerlendirme Birimlerindeki personel tarafından yaşadıkları sorunların çözümü için destek sağlanarak, ihtiyaç duydukları konularda rehberlik çalışmaları yürütüyor.

İlgili Makaleler