Kamu HaberleriPersonel Alımı

Kamuda Memur Olmak İsteyenler! Son Başvuru Tarihi 1 Şubat!

Kamu kurumlarının personel alım ilanlarını takip eden binlerce vatandaş için yeni bir iş ilanı yayınlandı. Resmi internet sitesinden yayınlanan ilana göre Sermaye Piyasa Kurulu memur alımlarına başladı. 1 Şubat tarihine kadar başvuran memur adaylarının başvurularını değerlendirecek olan Sermaye Piyasa Kurulu, 29 personel alımı yapacak. İşte ilanın detayları…

SINAVA KATILMA KOŞULLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

01 Ocak 2022 tarihi itibariyle Memur ve Teknisyen için 35 yaşını, Aşçı ve Hizmetli için ise 30 yaşını doldurmamış olmak,

Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir hali bulunmamak,

Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak,

Diğer bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya bu yükümlülüğe ilişkin borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak.

ÖSYM tarafından 2020 yılında B grubu kadrolar için yapılan ve halen geçerli olan Kamu Personel Seçme Sınavına katılmış olup, aşağıdaki listede belirtilen şartları taşımak.

Bu ilanın “Sınava Katılma Koşulları” bölümünde belirtilen Kamu Personeli Seçme Sınavları (KPSS) Kurulumuzca açılacak sınavın “yazılı sınav” aşaması olarak kabul edilecektir. Sınavın Kurulumuzca yapılacak ikinci aşaması sözlü sınav şeklinde uygulanacaktır.

Sözlü sınav, T.C. Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türkçe ve Dil Bilgisi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneği konularından yapılacaktır.

İlgili Makaleler