Kamu Haberleri

Kamuda Yeni Dönem Başlıyor ! Vatandaşlar Memurları Yıldızlayacak

Tüm kamu görevlileri için yeni dönem hayata geçiriliyor. Buna göre doktorların sağlık hizmeti alan vatandaşlar tarafından e-Nabız üzerinden memnuniyet düzeyine göre "yıldız" verilerek puanlanması gibi yıldızlama sistemi geliyor. TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç yaptığı açıklamalarında Doktorlara yıldız verilmesi gibi tüm kamu görevlilerini yıldızlamak istediklerini ifade etti. Ayrıca kamuda yeni dönem hakkında Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Proje Geliştirme Daire Başkanı Esra Muş da çeşitli açıklamalarda bulundu.

ALİ TAHA KOÇ’UN AÇIKLAMALARI

Ali Taha Koç TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır’ın koordinasyonunu sağladığı Dilekçe Hakkı Çalıştayı’nın dijital dönüşüm oturumunda bir konuşma yaptı. Koç kamuda yeni dönem hakkında yaptığı açıklamalarında kamu görevlilerinin verdiği hizmetin vatandaşlar tarafından “yıldızlar” ile puanlanacağını ifade ederek şöyle devam etti:

“Vatandaş memnuniyeti, geri dönüşüm konusunda, e-Nabız’da doktorların onaylanması veya yıldız verme olayı var” diyen Koç, “Artık bütün doktorları yıldızladığımız gibi bütün kamu görevlilerini de yıldızlamak istiyoruz. Bakan Yardımcımız Şuayip Bey’le de konuştum. Hastaneye gittikten sonra sistemden doktoru bulup e-Nabız’dan yıldız verebiliyorsunuz.”

Kamuda Yeni Dönem Başlıyor
Kamuda Yeni Dönem Başlıyor
ESRA MUŞ’UN AÇIKLAMALARI

Kamuda yeni dönem hakkında Esra Muş yaptığı açıklamalarında e-Nabız sistemini kullananların 17 milyonu aştığını belirterek buna entegre çalışan “Teletıp” projesinin de bulunduğunu ifade etti. Ayrıca Muş açılamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıldızları hekimin kendisine de gösteriyoruz. ‘Az yıldız aldın, çok yıldız aldın’ diye. ‘Senin benzerin, muadilde iş yapanlarda da o yıldızlar arasında şu seviyedesin’ gibi geri bildirimlerimiz oluyor. Bunlar üst yönetime rapor şeklinde gidiyor.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir