Kamu Haberleri

Kamuya 2 Bin 153 Sözleşmeli Personel Alınacak ! İşte Başvuru Tarihleri

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli daha önce yaptığı açıklamalarında Bakanlık bünyesinde 2 bin 153 personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bakan Pakdemirli daha sonra yaptığı açıklamalarında ise başvuru tarihlerini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli daha önce yaptığı açıklamalarında personel alımı bekleyen adaylara sevindiren haberi vermişti. Bakan Pakdemirli açıklamalarında 2 bin 153 personel alımı yapılacağını belirtti. Bununla birlikte Bakan Pakdemirli yeni bir açıklama yaparak başvuru tarihlerini belirtti.

Kadro Dağılımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamalarında 790 kişilik Veteriner Hekim, 699 kişilik Ziraat Mühendisi, 363 kişilik Gıda Mühendisi, 101 Kişilik Su Ürünleri Mühendisi, 11 Veteriner Sağlık Teknikeri kontenjanı ayrıldığını belirtti.

Bunun yanı sıra Bakan Pakdemirli başvuruların ilgili tarihlerde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın www.osym.gov.tr adresinden alınacağını vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı
Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı

15 – 22 Mayıs Arası Başvuru

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli daha sonra yaptığı açıklamalarında başvuru tarihlerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“790 Veteriner Hekim, 699 Ziraat Mühendisi , 363 Gıda Mühendisi, 101 Su Ürünleri Mühendisi, 11 Veteriner Sağlık Teknikeri ve 2153 kadrodan oluşan personel alımı yerleştirmesini tekrar hatırlatalım 15-22 Mayıs tarihlerinde ÖSYM üzerinden yapacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler