Gündem

Kamuya alımda sınav uygulanmayacak! Resmi gazetede yayımlandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alımında artık sınav uygulanmamasına karar verildi. Resmi Gazetede yayımlanan yeni yönetmeliğe göre, üniversite hastanesinde çalışacak işçiler artık sınavla değil, noter kurasıyla belirlenecek.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik uygulamaya sokuldu. 2020 yılı içerisinde üniversite hastanelerine alınacak olan, temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak isçiler, sınava tabi tutulmaksızın noter kurasıyla belirlenecek.

Yedek adaylarda kura ile belirlenecek

Talep şartlara uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday noter kurasıyla belirlenecek. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme sonucunda, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine, sırasıyla aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir